Esenyurt-Beylikdüzü’nde 59 yeni proje yükseliyor
İstanbul’un batı yönüne gelişim aksı olan Esenyurt-Beylikdüzü, ulaşılabilir markalı konutların da merkezi haline geldi. Tekfen’den Özyurtlar’a, İnanlardan Babacan’a kadar konut markalarının proje geliştirme yarışına girdiği bölgede 59 yeni konut projesi üretim ve geliştirme aşamasında.

Bölge, metrobüs, metro ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yollarıyla gelişime açık konumda. Mega kent İstanbul’un son yıllarda öne çıkan gelişim bölgelerinden biri de Esenyurt-Beylikdüzü hattı oldu. Büyük çaplı ve kent merkezine göre uygun fiyatlı arsa bulunabilen bölgede Tekfen’den Özyurtlar’a, Babacan’dan İnanlar’a kadar pek çok markalı konut üreticisinin projeleri yükseliyor.

Geçmişte proje yoğunluğu nedeniyle fiyatlarda düşüş yaşanan bölge, metrobüs hattının hayata geçmesiyle toparlanma yaşamıştı. Günümüzde ise bölgedeki yapılaşma tüm hızıyla devam ediyor. Bölgede halen üretim ve planlama aşamasında 59 yeni konut projesi bulunuyor.

Tabloyu görmek için görsele tıklayın.
Kent merkezinde yükselen konut fiyatları, orta ve alt gelir grubunu Esenyurt-Beylikdüzü hattına yönlendiriyor. Çünkü bölgede ortalama 3 bin 500 ile 4 bin 500 TL aralığında metrekare satış fiyatlarına sahip sosyal donatıları olan markalı konut projelerine ulaşmak mümkün. Uygun fiyatlı bu konutların satışı da hızlı oluyor.

SEKİZİNCİ PROJEYE BAŞLIYOR
Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, Esenyurt-Beylikdüzü aksında şimdiye kadar yedi proje yaptıklarını ve sekizinci projelerine ise bu yılın sonunda başlayacaklarını söylüyor. Yaklaşık 10 yıldır bu bölgede olduklarını belirten Babacan, “Babacan Premium, Babacan Palas projelerimiz bölgede yer alıyor. Beylikdüzü E-5 üzerinde Marmara Park AVM karşısında 18 bin 400 m2 arazi üzerinde bin 240 konutluk yeni projemize bu yılın son çeyreğinde başlayacağız” diyor.

İbrahim Babacan, yeni yerleşim bölgesi olması, büyük arazi stoklarıyla sosyal donatıları geniş proje üretme imkanı sunması, toplu ulaşım akslarına yakınlığı gibi özellikleriyle bölgenin cazibesini artırdığına vurgu yapıyor.

Şehir merkezinden uzak olması nedeniyle bölgede daha ulaşılabilir fiyatlarla proje üretilebildiğini belirten Babacan, “Bölgede metrekaresi 3 bin 500 ile 4 bin 500 TL aralığında sosyal donatıları olan konutlar mevcut. Böyle nitelikli konutları kent merkezinde iki katı daha yüksek fiyatlardan alabiliyorsunuz. Bu da insanları bu bölgeye çekiyor” yorumunu yapıyor.

Altın Emlak -Kayaşehir Kuzey Yakası


Kayabaşı Mah. Adnan Menderes Bulvarı Park Mavera 1 Sitesi A1 Blok No:10 ( PK: 34494) Altınşehir - Başakşehir / İstanbul
Kızılcahamam / İstanbul

Altın Emlak -Gebze Merkez


Arapçeşme Mah. Yeni Bağdat Cad. No: 725 1/A ( PK: 41400) Gebze - Gebze / Kocaeli
Toprakkale / Kocaeli